Mēbeļu restaurācija

Mēbeļu restaurācija

Sia “Viestards” pamat nodarbošanās ir antikvāro un vecu mēbeļu restaurācija, bet veic arī citus ar koku saistītos restaurācijas darbus, restaurē koka logus  un durvis, kāpnes, grīdas, griestus un sienas. Mēbeles — tā ir īpaša pasaule. Ar šodienas materiāliem iespējams restaurētai mēbelei piešķirt vecināšanas iezīmes – iesprēgājušas svītriņas, padilušu zeltījumu… Meistariem sarežģīti, bet reizē interesanti ir restaurēt vecos kokgriezumus.

Mēbeļu restaurācija

Antīko mēbeļu restaurācija ir mūsu amats

Viss process sākas ar restaurācijas sākotnējo novērtējumu tiešsaistē vai pa tālruni. Pēc tam seko restauratora izbraukums uz vietas bez maksas. Darbu novērtējums, līgums, nogādāšana uz darbnīcu, pilna restaurācija darbnīcā un nogādāšana atpakaļ. Garantija. Tiek izsniegta restaurācijas pase ar priekšmeta aprakstu, restaurācijas procesa fotofiksācija ar paveikto darbu izpildes aprakstu.

Restaurācijas darbnīcas ērtā atrašanās vieta sniedz iespēju pasūtītājam jebkurā viņam ērtā laikā ierasties darbnīcā un pavērot restaurācijas procesu.
Antīko mēbeļu restaurāciju darbnīcā veic vairāki restauratori. Pasūtītājam katrā darbnīcas apmeklējuma reizē ir iespēja apskatīt antīko mēbeli dažādos restaurācijas posmos un iegūt visu informāciju par pielietotajām tehnoloģijām un izmantojamo materiālu kvalitāti.

Antīko mēbeļu restaurācija

Jau izsenis, vēl XVII un XVIII gadsimtā vienlaikus ar jaunu un izsmalcinātu paraugu izstrādi, tika restaurētas arī vecās mēbeles. Tajos laikos jebkuras mēbeles bija greznumlietas, tāpēc pret tām izturējās kā  pret mākslas darbiem, tās izgatavoja no dārgiem materiāliem un atstāja mantojumā nākamajām paaudzēm.

XIX gadsimta beigās, kad tika attīstīta mēbeļu rūpnieciskā ražošana un lielā skaitā parādījās dažādi tipveida modeļi, sadzīves mēbeles pārstāja būt par greznumlietām, taču senatnīgās antīkās mēbeles kļuva par galdnieka mēbeļu izgatavošanas mākslas šedevru, līdz ar to pieauga arī veco mēbeļu restaurācijas nozīme.

Izveidojās izpratne par restaurācijas uzdevumiem: priekšmeta sākotnējā izskata atjaunošana.

Antīko mēbeļu restaurācija prasa no meistara augstu galdnieka sarkankoka speciālista profesionalitātes līmeni, kā arī izsmalcinātu inteliģenci, zināmu mākslinieka sagatavotību, plašas zināšanas mēbeļu un autentisko tehnoloģiju vēsturē, pilnveidotas un attīstītas prasmes strādāt ar dažādiem materiāliem, kas tiek izmantoti mēbeļu izgatavošanā.

Antīko mēbeļu restaurators

Ļoti rets amats. Apmācība šajā jomā ir tikai pirmais solis  profesijas apguvē. Nonākot restaurācijas darbnīcās, jaunie galdnieki pieredzējušu meistaru vadībā iegūst nepieciešamās zināšanas un iemaņas, pilnveido savu meistarību un tikai pēc daudziem gadiem kļūst par profesionāliem restauratoriem.

Antīko mēbeļu restaurācija ir mūsu profesija kopš 2006. gada. Gandrīz 10 gadu laikā mēs esam uzkrājuši milzīgu pieredzi antīko mēbeļu restaurācijā un ar to saistītajās specialitātēs, izmācījuši daudz talantīgu restauratoru. Antīko mēbeļu restaurācija ir kļuvusi par interesantu un aizraujošu procesu.

ssk8

Mēbeļu uzglabāšana

Antīko mēbeļu īpašniekiem jānodrošina optimālu temperatūras un mitruma režīmu telpās. Un tā būtu 18° C, pieļaujamās svārstības no 15° C līdz 20° C. Telpas mitrumam jābūt robežās starp 50% un 65% (ievērojiet, ka rudenī slikti vēdinātās telpās mitrums sasniedz 85-90%, bet uz apkures sezonas sākumu tas samazinās līdz 40%).

Krasās svārstības ir pārāk bīstamas vecām mēbelēm, jo īpaši, ja tās ir finierētas vai to apdarē izmantotas dažādas koksnes šķirnes, kā arī vecs un jauns materiāls, kas dažādi reaģē uz mitruma izmaiņām. Ja gaisa mitruma līmenis ir pārāk augsts, var rasties pelējums, kā arī metāla daļas var sākt korodēt, bet ja mitruma līmenis ir pārāk zems, līmes izžūst un zaudē adhēziju.

Nevajadzētu mēbeles novietot apkures ierīču tuvumā, minimālais attālums ir 0,5 rn. Paaugstinātu mitruma ietekmi uz koksni var samazināt, atbilstoši ierīkojot ventilāciju, bet ja mitrums ir pārāk zems, jāpielieto speciāli mitrinātāji vai arī tādi vienkārši līdzekļi kā vāzes ar dzīviem ziediem, telpaugi vai trauki ar ūdeni, kas novietoti zem mēbelēm vai to tuvumā. Nav pieļaujams telpās caurvējš. Ilgstošs spilgts apgaismojums var slikti ietekmēt koku, mainot tā krāsu. Vēl postošāk gaisma iedarbojas uz dažādām virsmas apdarēm (krāsojumu, lakojumu), kā arī uz tekstila vai ādas polsterējumu.

diz2
Izvēlne