Mēbeļu tapsēšana

Mēbeles ir viens no galvenajiem istabas iekārtojuma elementiem. Tās pilda vairākas funkcijas, sākot no komforta nodrošināšanas un beidzot ar estētiskas atmosfēras piešķiršanu telpai. Pilnā mērā tas attiecas arī uz mīkstajām mēbelēm. Ļoti liela nozīmē ir tapsēšanai. No tās visupirms ir atkarīgas tādas īpašības kā ārējais izskats, kalpošanas mūžs, vienkāršība un kopšanas ērtums.

Mīksto mēbeļu izgatavošanā izmanto divu veidu audumus – nosedzošie un tapsējošie. Nosedzošais audums ir paslēpts acu skatienam. To izmanto, lai nosegtu atsperu blokus un mīkstos iekšējos elementus, apsegtu pamatni, kā arī aizmugurējās daļas tapsēšanai. Tie parasti ir audumi (satīns, maisaudums, mitkals), kas ir izgatavoti no dabiskajām linu, kokvilnas u.c. šķiedrām.

Tapsējošais audums ir tas, kurā mēbeli „ieģērbj”. Tam mēs pievēršam galveno uzmanību. Atkarībā  no auduma sastāva tapsējumam ir noteiktas ekspluatācijas īpašības. Tapsējumā var tikt izmantotas dažādu veidu audumu kombinācijas.

Populārs tapsējuma materiāls ir floks, žakards, gobelēns, kurtizāns, šenils, āda. Izskatīsim katra pārklājuma īpašības atsevišķi.

Izvēlne