+371 29 282 046 info@viestards.lv

Kāpņu un paneļu restaurācija

Kvalitatīva kāpņu un paneļu restaurācija

Kāpņu restaurēšana un remontēšana nav gluži sinonīmi – restaurēšana ir daudz komplicētāka un darbietilpīgāka, jo katrai detaļai jāpiešķir sākotnējais izskats, tāpēc šajos gadījumos kopējās izmaksas bieži vien ir identiskas jaunu kāpņu cenai.

Visbiežāk vecām kāpnēm ir izdiluši, vaļīgi pakāpieni, tie čīkst , gadās arī bojātas margas un to statņi (spraišļi jeb reliņi).Šīs kāpņu daļas ir iespējams restaurēt vai remontēt, tomēr ir lietas, kuras kāpnēm nav iespējams mainīt. Proti, nesošo konstrukciju un līdz ar to arī stāvumu. Ja kāpnes nolietotas tiktāl, ka redzami nopietni bojājumi, parasti vajadzīga galdnieka konsultācija. Tikai speciālists, novērtējot konkrēto situāciju, var pateikt, kādus uzlabojumus iespējams veikt, un ieteikt piemērotākos un arī finansiāli prātīgākos variantus kāpņu restaurācijai vai remontam.

Ja nav iespējama kāpņu demontāža tad kāpņu restaurācijas darbus ir iespējams veikt uz vietas. Pēc pasūtītāja vēlmēm un budžeta varam ieteikt visa veida risinājumus kā vecajām kāpnēm likt izskatīties kā jaunām un tai paša laikā saglabāt vecuma iespaidu.

Ir iespējama pakāpienu nomaiņa pret jauniem, Protezēšana, apdares atjaunošana(lakošana ,eļļošana, krāsošana). Ir iespējams ari jaunu rokas margu un relīņu virpošanu. Iespējams veikt izgatavošanas darbus pēc skices.

Ja gadu gaitā ir nodilusi pakāpienu priekšējā mala, situāciju var glābt īpaši alumīnija vai plastmasas stūrīši (profili), kas nopērkami būvniecības preču veikalos un vienkārši uzliekami. Būs atjaunots pakāpiens un tā mala pasargāta no turpmākas nodilšanas. Lielākajos veikalos piedāvā arī kāpnēm domātus atbilstošas formas paklājiņus, kas ir viegli pielīmējami pie katra pakāpiena, turklāt neslīd.

Vēl viena iespēja, kā atjaunot bojātas kāpnes, neizjaucot nesošo konstrukciju, – kāpsli (pakāpiens horizontāli) un pildiņu (daļa, kas savieno kāpšļus jeb pretpakāpiens) var pārklāt ar finierētām bērza saplākšņa uzlikām. Izmantojot šādu kāpņu atjaunošanas veidu, iespējams ietaupīt 20 – 25 procentus no izmaksām, kas rodas, kāpnes demontējot, turklāt tās izskatās kā jaunas. Saplāksni var finierēt ar osi vai ozolu, vai citu izturīgu materiālu vai arī beicēt vai krāsot.

Ja pakāpieni ir cietuši pamatīgāk (kustas vai pat izlūzuši), remontējot dažkārt nepieciešams izjaukt visu kāpņu konstrukciju. To parasti dara galdnieks, un tad iespējams labot katru pakāpienu atsevišķi – iefrēzējot to priekšējā daļā jaunas līstītes vai nomainot visu elementu. Tāpat pa atsevišķiem posmiem remontē arī margas un margu statņus.

Čīkstēšanu izraisa kāpņu konstrukcija, ja koka pakāpieni nav pareizi nostiprināti un laika gaitā stipri nolietojušies. Arī temperatūras svārstības un papildu mitrums nelabvēlīgi ietekmē koka detaļas. Čīkstēšanu var novērst, kustīgajās pakāpienu daļās (savienojuma vietās starp kāpsli un pildiņu jeb pretpakāpienu) uzmanīgi iepildot uz poliuretāna bāzes gatavotu īpašu galdniecības līmi. Tā līdzīgi kā makroflex putas sacietē un stingri fiksē pakāpienu. To var darīt arī profilaksei.

Pēdējais darbs kāpņu remontā – apdarē. Virsmu sagatavo tāpat kā jebkuru koka konstrukciju – noņem veco krāsas kārtu, aiztepē un noslīpē bojātās vietas. Piemēroti ir visi gaišie toņi, kas kāpnes vienmēr padara vizuāli vieglākas. Toni var pieskaņot durvīm vai grīdai. Kāpnes var lakot, eļļot. Galvenais, lai kāpnes iekļaujas kopējā interjerā.

Adrese

Ganību dambis 20, Rīgā

Tālruņa nr.

+371 29 282 046
+371 29 282 911