+371 29 282 046 info@viestards.lv

Mēbeļu restaurācija

Nepieciešama kvalitatīva mēbeļu restaurācija?

SIA Viestards pieredze mēbeļu restaurācijā ir nu jau vairāk nekā 20 gadi. Piedāvājam plašu pakalpojumu klāstu –mēbeļu restaurēšana un atjaunošana, kā arī visa cita veida restaurācija, no maziem projektiem līdz lielu dzīvokļu un to interjera restaurēšanai. Restaurējam mēbeles, logus, durvis, kāpnes, grīdas, griestus un sienas.

Mēbeļu restaurācija – tā ir īpaša pasaule. Ar mūsdienīgiem materiāliem restaurētai mēbelei ir iespēja piešķirt vecišķas iezīmes, tādas kā ‘’iesprēgājušas svītriņas’’, padilušu zeltījumu un citas senlaicīgo mēbeļu iezīmes. Veicot jebkura veida restaurācijas darbus pieejam tiem kā pret darbiem, ko veiktu sev. Pie mums Jūsu restaurējamie priekšmeti vai objekti atgūs savu agrāko spozmi, tiem pieaugs vērtība un tie vēl ilgi saglabās savas senlaicīgās iezīmes. Par to, ka esam restaurācijas profesionāļi liecini kaut vai tas, ka spējam kvalitatīvi restaurēt vecos kokgriezumus. Šis darbs ir sarežģīts, prasa daudz laika, zināšanas un pacietību, bet rezultāts vienmēr ir tā vērts.

Veicot restaurācijas darbus vienmēr izmantojam autentiskus materiālus, nevis modernos, kuru ilgmūžība nav pārbaudīta, tādā veidā saglabājam un pat paaugstinām restaurēto mēbeļu vērtību.

Saviem klientiem piedāvājam gan pilno, gan daļējo mēbeļu restaurāciju. Ja plānojat senlaicīgo mēbeli izmantot ikdienā, tad visieteicamākā ir mēbeļu pilnā restaurācija. Mēs atjaunosim mēbeles vizuālo izskatu un strukturālo izturību, tādā veidā nodrošināsim, lai ikdienā droši varat izmantot savu restaurēto mēbeli. Gadījumā, ka restaurējamai mēbelei būs kāda neatgriezeniski bojāta detaļa, mēs izveidosim jaunu, izmantojot tādas pašas metodes kā mēbeļu orģinālie izgatavotāji, tādā veidā nebūs iespējams atšķirt kura detaļa ir orģināla un kura izveidota pilnībā no jauna.

 Ja vēlaties pārdot senlaicīgo mēbeli, tad varam veikt tikai daļēju mēbeles restaurāciju, atjaunojot tās izskatu un pēc iespējas mazāk apstrādājot mēbeli.

Mēbeļu uzglabāšana

Lai antīkās mēbeles ilgāk saglabātos tām ir jānodrošina optimāls temperatūras un mitruma režīms telpās – 18°C ar pieļaujamo svārstību no 15°C līdz 20°C. Telpas mitrumam jābūt robežās starp 50%-65%, kas ne vienmēr ir vienkāršs uzdevums jo rudenī telpas mitrums var sasniegt pat 90% , bet ar apkures sezonas sākšanos nokrist līdz 40%. Šādas krasas svārstības ir ļoti bīstamas vecām mēbelēm, it īpaši ja tās ir finierētas vai to apdarē izmantotas dažādas koksnes šķirnes, kā arī izmantots gan jaus, gan vecs materiāls. Dažādi materiāli dažādi reaģē uz mitruma izmaiņām telpā. Gadījumos kad gaisa mitruma līmenis telpā ir pārāk augsts, var rasties pelējums, kā arī metāla daļas var sākt korodēt. Ja telpas mitruma līmenis ir pārāk zems izžūst izmantotā līme un zaudē savu adhēziju. Restaurētās un senlaicīgās mēbeles nevajadzētu novietot apkures ierīču tuvumā, minimālais pieļaujamais attālums ir 0.5m.

Ja telpā ir paaugstināts mitrums, nepieciešams ierīkot atbilstošu ventilāciju. Ja telpā ir samazināts gaisa mitrums, tad var vai nu lietot speciālus gaisa mitrinātājus, vai vāzes ar dzīviem ziediem vai augiem, kuri novietoti zem mēbeles vai to tuvumā. Telpās nav pieļaujams ilgstošs caurvējš. Noteikti jāpadomā arī par apgaismojumu- ilgstošs spilgts apgaismojums var slikti ietekmēt koku, mainot tā krāsu. Vēl postošāk spilgta ilgstoša gaisma iedarbojas uz dažādām apdares virsmām, t.i. krāsojumu un lakojumu, kā arī uz tekstila vai ādās polsterējumu.

Adrese

Ganību dambis 20, Rīgā

Tālruņa Nr.

+371 29 282 046
+371 29 282 911